Odnawialne źródła energii, instalacje fotowoltaiczne

Czym jest fotowoltaika ? W największym uproszczeniu przemiana promieni słonecznych na energię elektryczną. Dzieje się to dzięki panelom fotowoltaicznym tworzącym prąd stały, który poprzez Inwerter jest przekazywany do sieci elektrycznej. Powstałym w ten sposób prądem możemy zasilić naszą instalację i cieszyć si ę darmowym korzystaniem ze wszystkich urządzeń w naszym domu .

Skoro już wiemy, że możemy produkować prąd musimy się zastanowić, ile energii potrzebujemy wytworzyć. Na to pytanie odpowiedzą państwu nasi specjaliści ,którzy na podstawie rachunków z elektrowni precyzyjnie określą jakiej mocy instalacji potrzebujemy. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu dobierzemy dla państwa rozwiązanie dopasowane do położenia budynku, nasłonecznienia oraz wszystkich aspektów wpływających na działanie domowej elektrowni. Ma to determinujące znaczenie przy doborze wszystkich urządzeń oraz komponentów instalacji, tak aby zoptymalizować koszty inwestycji i zapewnić jej jak najszybszy zwrot.

Oczywiście poza argumentami ekonomicznymi dzięki własnej produkcji prądu stajemy się bardziej ekologiczni,nie tylko dla siebie a dla wszystkich wokół zarówno dla naszych dzieci jak i powietrza którym oddychamy ponieważ prad ze slonca jest czysta energia i przy jego produkcji nie generuje się Co2. Odnawialne źródła energii to lepsze jutro dla nas wszystkich .